Przyjazna baza noclegów w Mostach i okolicy zachęca do odwiedzenia naszej gościnnej miejscowości i zapoznania się ze wszystkimi jej atrakcjami.

Nieopodal naszej "Kwaterki" umiejscowiło się od niedawna "Ranczo w Mostach" - są tu - jak to na ranczach - wspaniałe duże kare konie rasy fryzyjskiej, które przyjechały prosto z Holandii - klacze - obecnie ze żrebakami  oraz wspaniały kary ogier z bujną grzywą - jest małe ZOO z lamami, czarnymi świnkami spacerującymi po posesji, jest i osiołek, kucyki trzy, niesamowite krowy rasy szkockiej - w Polsce raczej nie widzianej. Fajne miejsce na spacer - zwłaszcza z dziećmi, które mogą uczestniczyć w karmieniu zwierzaków.

Czas można miło spędzić również w niegdysiejszej wiosce rybackiej Mechelinki :

gdzie można wybrać się na połów ryb (np belony)

a wszystko w odległości 1.5km od naszej kwaterki idąc np. drogą "na skróty" czyli tzw. "kanałem"

Po drodze mijamy ciekawe miejsca - turystyczną atrakcję wsi - zespół dworsko - pałacowy z parterowym-murowanym dworkiem z XVIII wieku ze spadzistym dachem i "facjatą"

A wracając drogą główną przez wioskę Mechelinki mamy okazję Dworek ten obejżeć "od frontu"  prowadzi do niego lipowo-jesionowa alejka


Natomiast REWA - kolejna rybacka wioska - to obecnie RAJ dla miłośników Sportów Wodnych, Słońca, Plaży i Wody - są tutaj szkółki windsurfingu i kitesurfingu oraz wypożyczalnie wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego a ostatnio niedawno oddany do użytku - wspaniały Hotel Skipper


Na zdjeciach poniżej : mała przystań dla żaglówek, wejście na plażę - tę od strony zat.gdańskiej

 


oraz kolejne fotki z Rewy z nowym deptakiem, poszerzoną plażą, Aleją Zasłużonych. W tle - "zakochani w lataniu na desce"

      

Nieopodal - w Rzucewie, można zatrzymać się w pięknie odrestaurowanym Zamku, popróbować regionalnych dań, odpocząć na pobliskim molo. 


A od lata 2013r - tuż za zamkiem - można zwiedzać Muzeum Łowców Fok i pospacerować po okolicy ciekawą "ścieżką dydaktyczną" poprowadzoną wzdłuż morza do pradawnej Osady Łowców Fok.

A Reda - zaprasza do Aquaparku - aby stanąć oko w oko - z prawdziwymi rekinami. Jest Papugarnia, są Zatoki Pirackie, systemy zjeżdżalni - w tym pionowa dla osób o stalowych nerwach i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Tego nie można "nie zaliczyć" będąc u nas na "Kwaterce"

I Gdynia - również warta Państwa uwagi.