Przyjazna baza noclegów w Mostach i okolicy zachęca do odwiedzenia naszej gościnnej miejscowości i zapoznania się ze wszystkimi jej atrakcjami.

Nieopodal naszej "Kwaterki" mieści się "Ranczo w Mostach" - ze wspaniałymi końmi rasy fryzyjskiej   jest małe ZOO z lamami, czarnymi świnkami wietnamskimi spacerującymi po posesji, jest i osiołek, kucyki, niesamowite krowy rasy szkockiej - w Polsce żadko widzianej. To fajne miejsce na spacer - zwłaszcza z dziećmi, które mogą uczestniczyć w karmieniu zwierzaków.

Czas można miło spędzić również w dawnej wiosce rybackiej Mechelinki :

gdzie można wybrać się na połów ryb (np belony)

a wszystko w odległości 1.4km od naszej kwaterki idąc np. drogą "na skróty" czyli tzw. "kanałem"

Po drodze mijamy turystyczną atrakcję wsi - zespół dworsko - pałacowy z parterowym-murowanym dworkiem z XVIII wieku ze spadzistym dachem i "facjatą" oraz dwa ośrodki jazdy konnej.

Wracając drogą główną przez wioskę Mechelinki mamy okazję obejżeć Dworek "od frontu" - prowadzi do niego lipowo-jesionowa alejka


Natomiast REWA - kolejna rybacka wioska - to obecnie RAJ dla miłośników Sportów Wodnych, Słońca, Plaży i Wody - są tutaj szkółki windsurfingu i kitesurfingu oraz wypożyczalnie wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego a ostatnio niedawno oddany do użytku - wspaniały Hotel Skipper


Na zdjeciach poniżej : mała przystań dla żaglówek, wejście na plażę - tę od strony zat.gdańskiej

 


oraz kolejne fotki z Rewy z nowym deptakiem, poszerzoną plażą, Aleją Zasłużonych. W tle - "zakochani w lataniu na desce"

      

Nieopodal - w Rzucewie, można zatrzymać się w pięknie odrestaurowanym Zamku, popróbować regionalnych dań, odpocząć na pobliskim molo. 


A od lata 2013r - tuż za zamkiem - można zwiedzać Muzeum Łowców Fok i pospacerować po okolicy ciekawą "ścieżką dydaktyczną" poprowadzoną wzdłuż morza do pradawnej Osady Łowców Fok.

Pobliska Reda - zaprasza do Aquaparku - aby stanąć oko w oko - z prawdziwymi rekinami. Jest Papugarnia, są Zatoki Pirackie, systemy zjeżdżalni - w tym pionowa - podobno tylko dla osób o stalowych nerwach i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Tego nie można "nie zaliczyć" będąc u nas na "Kwaterce"

Gdynia - również warta Państwa uwagi  a bliskość Trójmiasta - na pewno zapewni wiele wrażeń.